Gydytojas chirurgas

Edgaras Smolskas

Gydytojas chirurgas - proktologas

Mokslinės literatūros duomenimis daugiau kaip pusė vyresnio amžiaus žmonių turi mažesnio ar didesnio laipsnio hemorojų. Hemorojus gali pasireikšti visiems, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus. Tačiau nemaža dalis pacientų mėgina susigyventi su varginančiais simptomais, gėdijasi, vengia kreiptis į gydytojus, ko pasekoje kenčia jų gyvenimo kokybė, o uždelsus vienintelis gydymo būdas lieka operacija.

Pacientus varginantys simptomai priklauso nuo hemorojaus laipsnio. Paprastai pirmiausia atsirandantis simptomas yra šviesiai raudonos spalvos kraujas, pastebimas ant tualetinio popieriaus, hemorojui progresuojant kraujavimas gali gausėti ir net išsivystyti anemija. Derėtų atkreipti dėmesį, jog kraujavimas iš išangės gali būti ir kitų rimtesnių ligų priežastimi, kaip kad uždegiminės žarnų ligos, išangės ar gaubtinės žarnos vėžys. Ilgainiui ligai progresuojant iš išangės pradeda iškristi hemorojiniai mazgai, kurie iš pradžių pasirodo tik tuštinimosi metu, tačiau galiausiai gali likti iškritę visada. Dėl išskyrų ir išangės srities odos paraudimo pacientus vargina niežulys. Negydomas hemorojus neretai gali komplikuotis. Viena dažniausių komplikacijų perianalinė trombozė, kurios pagrindinis simptomas yra staiga atsiradęs intensyvus skausmas išangėje ramybės metu, tuštinatis ar po tuštinimosi, taip pat gali būti matomas ir čiuopiamas skausmingas guzas išangės išorėje.

Diagnozavus hemorojų ankstyvoje stadijoje gali pakakti konservatyvaus gydymo ir profilaktikos. Taigi, pajutus diskomfortą ar išlendančius mazgus išangės srityje, pastebėjus kraujo ant tualetinio popieriaus ar klozete po tuštinimosi, derėtų atvykti gyd.proktologo konsultacijai.

SVARBU!

Proktologijos paslaugų kainas ir viską ką reikia žinoti prieš apsilankant pas gydytoją proktologą, rasite mūsų KAINORAŠTYJE

Daugiau informacijos apie paslaugas bei procedūras galite sužinoti susisieke telefonu +370 526 60966

Skubi pagalba        +37063963330