Nemokami dantų silantai
Pieninių dantų gydymas
Dantų gydymas su narkoze
Empatiški vaikų odontologai
Modernūs gydymo metodai
Jau išdygus pirmiesiems vaikų dantukams rekomenduojama juos prižiūrėti, tinkamai išvalyti ir nuo 2 metų amžiaus apsilankyti profilaktinėje pieninių dantukų apžiūroje. Vaikų dantų gydymas reikalauja ne tik itin didelio kruopštumo, bet ir gebėjimo su vaiku užmegzti ryšį, jį nuraminti, kad apsilankymas pas odontologą nekeltų daug streso.
Pieniniai dantys ir dantų dygimas
Pirmieji pieniniai dantys vaikų burnoje ima dygti maždaug 6–8 gyvenimo mėnesį, tačiau būna atvejų, kada dantukai ima dygti anksčiau ar vėliau nei nurodyta vadovėliuose. Dantų dygimas priklauso nuo kiekvieno vaiko genetinių bei išorės veiksnių, tad sunerimti reikėtų nebent tada, jeigu 3 metų vaikai dar neturi 20 dantų.
Klaidingai manoma, jog pieniniai dantys nėra tokie reikšmingi kaip nuolatiniai. Pieniniai vaikų dantys netgi labai svarbūs, kadangi jie prisideda prie sąkandžio formavimo, palaiko žandikaulį taisyklingoje padėtyje, atlieka kramtymo funkciją. Be to, po kiekvienu pieniniu dantuku yra nuolatinio danties užuomazga ir jeigu pažeistas pieninis dantis yra negydomas, infekcija gali pakenkti ir nuolatiniam dantukui, sutrikdyti jo dygimą ir taisyklingą vystymąsi.
Vaikui skauda dantį – gal tai pieninių dantų kariesas (ėduonis)?
Yra keletas priežasčių, kodėl vaikas gali skųstis skausmu burnos ertmėje.
- Dantenų uždegimas. Jeigu skausmas nestiprus ir praeina dantis išvalius bei praskalavus druskos tirpalu, greičiausiai tai dėl įstrigusių maisto likučių prasidėjęs dantenų uždegimas.
- Pulpitas. Jeigu vaikas skundžiasi itin stipriu skausmu, skauda valgyti, dantenos stipriai ištinusios, jam pakyla temperatūra ir patinsta žandas, vaikas jaučiasi blogai – būtina kreiptis į gydytoją odontologą, nes gali būti prasidėjęs danties šaknies nervo uždegimas – pulpitas. Tokiu atveju gali prireikti endodontinio dantų gydymo.
- Dantų kariesas atpažįstamas pastebėjus tamsesnes dėmeles, skylutes ant dantukų. Ėduonies pažeisti pieniniai dantys būna skausmingi, jautrūs, kartais matosi pūlinukai. Vis dėlto, esant pradinei vaikų dantų ėduonies stadijai, sunku pastebėti jo požymius, tad tik reguliarus lankymąsis pas gydytoją odontologą gali apsaugoti vaikų dantukus nuo dantų ėduonies ir jo komplikacijų.
Jeigu vaikui skauda dantį nuolatos, tikriausiai problema jau tapusi rimtesnė, tad nedelskite, kreipkitės į vaikų odontologą, kuris suteiks būtinąją pagalbą ir padės išvengti rimtesnių vaikų dantų komplikacijų.
Terapinis pieninių dantų gydymas apima:
- Vaikų mokymą, kaip teisingai valyti ir prižiūrėti dantukus;
- Dantų vagelių padengimą silantais* (nemokamai);
- Pieninių ir nuolatinių dantų gydymą;
- Dantų kanalų gydymą;
- Chirurginį dantų gydymą.
* Silantas – tai plastiškas skystis, galintis įsiskverbti į gilias danties vageles ir pripildyti tas sritis, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu.
Vaikų odontologas gali padėti nugalėti baimę
Vaikučiai odontologų dažniausia bijo dėl to, nes matė ankstesnį tėvų ar kitų artimųjų pavyzdį, buvo gąsdinamas, jog jeigu nevalys dantukų, bus nuvestas pas gydytoją. Vaikų sąmonėje neigiamas odontologo įvaizdis sukelia perdėtą baimę, kurią nugalėti gali būti sunku. Geras, empatiškas ir draugiškas vaikų odontologas mūsų klinikoje padės vaikučiams nugalėti baimes, išgydys dantukus be skausmo ir nemalonių pojūčių.
Vaikų dantų gydymas su narkoze
Esant itin dideliam vaikų jautrumui, gali būti atliekamas vaikų dantų gydymas su narkoze, kurio metu vaikas procedūros net neprisimins. Labai svarbu prieš procedūrą būti 6 valandas nieko nevalgius ir 3 valandas nieko negėrus. Žinoma, gydytojai odontologai rekomenduojama narkoze nepiktnaudžiauti ir jeigu įmanoma, pirma bandyti vaikų dantis taisyti su vietine nejautra.