Modernūs gydymo metodai

Profesionali burnos chirurgija

Neskausmingas protinių dantų rovimas

Odontologijos paslaugos issimoketinai

Galimybė atsiskaityti dalimis

Profesionalūs odontologai RVL

Patikima profesionalų komanda

Burnos chirurgija – plati odontologijos sritis, apimanti ne tik dantų ir žandikaulio, bet ir liežuvio, burnos gleivinės, seilių liaukų, sinusų patologijų, navikų diagnostiką ir kitą chirurginį gydymą. Odontologijos implantologijos klinikoje RVL atliekamos dažniausiai pasitaikančios dantų ir burnos chirurginės procedūros – atraumatinis cistų ir protinių dantų šalinimas, dantų implantacija, alveolito gydymas ir kt.

Protinių dantų rovimas (retinuoti dantys)

Retinuoti dantys – tai dėl įvairių priežasčių negalintys išdygti dantys. Dažniausiai retinuoti dantys būna protiniai dantys, viršutiniai iltiniai, apatiniai prieškrūminiai ir virškomplektiniai (papildomai susiformavę) dantys. Retinuoti dantys šalininami dažniausiai operaciniu būdu dėl netaisyklingos jų padėties ar lenktų šaknų. Operacija atliekama vietinėje nejautroje, o jeigu pacientas labai jautrus, gali būti taikoma sedacija. Dantenų pjūviai atliekami ultragarsiniu chirurginiu prietaisu – tai saugesnis būdas chirurgijoje.

Protinių dantų rovimas mūsų klinikoje atliekamas kaip įmanoma mažiau traumuojant aplink esančius audinius ir žandikaulio kaulą. Šalinimas atliekamas vietinėje nejautroje, dažnai dantis padalinamas į kelias dalis ir pašalinamas smulkiais instrumentais, taip apsaugant aplinkinius audinius. Dažniausiai žaidą reikia siūti, o po itin sudėtingo rovimo, siekiant išvengti komplikacijų, gali būti skiriamas antibiotikų kursas. Pooperaciniu laikotarpiu būtina laikytis gydytojo nurodymų, vartoti paskirtus medikamentus.

Kodėl rekomenduojama šalinti neišdygusius protinius dantis?

Pašalinti dantį gali tekti dėl įvairių priežasčių – didelių ėduonies (karieso) pažeidimų, skilimų ir lūžių, netaisyklingo sąkandžio, aplinkinių audinių ligų arba dėl to, kad dantis neišdygęs ir gali sukelti komplikacijų. Tai yra patys paskutiniai dantys eilėje, juos sunku pasiekti ir išvalyti, ant jų kaupiasi apnašos, galinčios sukelti ėduonį, kuris ilgainiui gali pažeisti ir gretimus dantis. Aplinkiniuose audiniuose gali vystytis uždegimas, atsirasti skausmas. Be to, protiniai dantys dažnai net nedalyvauja kramtant ir funkciškai yra beverčiai. Dėl šių priežasčių patariama protinius dantis šalinti.

Registruotis vizitui

arba skambinkite tel. nr.:
Burnos chirurgai
Vilniuje: +37063963330

Mūsų specialistai

Algirdas Lukošiūnas

Veido ir žandikaulių chirurgas

Domantė Gruodytė

Gydytoja odontologė
RVL gydytojas odontologas Vaidotas Viršilas

Vaidotas Viršilas

Gydytojas Odontologas
Gydytoja odontologė Edita Vaikšnienė

Edita Vaikšnienė

Gydytoja odontologė

Kaulo priauginimas ir sinuso pakėlimas

Dar vienos dažnai burnos chirurgo atliekamos operacijos yra kaulo priauginimas ir sinuso pakėlimas.

Kaulo regeneracijos (priauginimo) procedūra taikoma esant nedideliems kaulo defektams, kai reikia užpildyti kaulą, netekto danties vietoje norint įsriegti implantą. Dantenose padaromas pjūvis, probleminė vieta užpildoma medžiaga, vadinama kaulo pakaitalu, uždengiama specialia savaime ištirpstančia membrana, o dantenos vėl užsiuvamos. Po kurio laiko kaulo pakaitalas sutvirtėja ir lieka tarsi nuosavas kaulas. Ši procedūra gali būti atliekama tiek prieš implantaciją, tiek jos metu, individualią situaciją turi įvertinti odontologas chirurgas.

Klinikoje atliekamos chirurginės procedūros:

 • Dantų implantų sriegimas;
 • Incizija (pūlinio atvėrimas);
 • Dantų ar šaknų rovimas;
 • Atraumatinis dantų ir cistų šalinimas;
 • Alveolito gydymas;
 • Neišdygusio danties (protinio) operacinis rovimas;
 • Žandikaulio kaulo atstatymo operacija (kaulo priauginimas);
 • Viršutinio žandikaulio sinuso dugno pakėlimas;
 • Danties šaknies viršūnės rezekcijos (amputacijos ar hemisekcijos) operacija;
 • Lūpos ar liežuvio pasaitėlio plastika;
 • Danties klinikinio vainiko prailginimas;
 • Žandikaulio cistų operacijos;
 • Paprastas nuolatinio danties šalinimas.

Kokia yra danties rovimo kaina?

Danties rovimo kaina priklauso nuo daug dalykų – ar šalinamas pieninis, nuolatinis, o gal neišdygęs (retinuotas) dantis. Kaina taip pat priklauso ir nuo procedūros sudėtingo – įprastas dantis pašalinamas gana greitai, štai protinių dantų operacija yra daug sudėtingesnė, turinti daugiau rizikos, todėl ir kaina būna didesnė.

Burnos chirurgai Vilniuje ir Panevėžyje

Visas chirurgines burnos ir dantų procedūras RVL klinikoje atlieka ilgametę darbo patirtį turintis veido ir žandikaulio chirurgas docentas Algirdas Lukošiūnas bei bendrosios chirurgijos gydytojas Andrius Sklepavičius. Profesionalūs burnos chirurgai – garantas pacientui.