Nemokama pirminė konsultacija

Graži ir lygi šypsena, taisyklingas sąkandis

Vidutinė gydymo trukmė 1,5 – 2 metai

TLK kompensacija vaikams

Galimybė išsimokėti dalimis

Modernūs gydymo metodai

Ortodontinis gydymas, dar kitaip dantų tiesinimas, tai procesas, kurio metu ortodontiniais aparatais koreguojant dantų padėtį sukuriamas taisyklingas sąkandis. Šio gydymo rezultatas – graži ir lygi šypsena, lengvesnė dantų priežiūra, sveiki dantys ir dantenos.

Ortodontinio gydymas kompensavimas TLK lėšomis RVL klinikoje

Teritorinės ligonių kasos skiria lėšų ortodontiniam gydymui vaikams. Mūsų klinika yra sudariusi sutartį su TLK, todėl kreipkitės tiesiai į mus ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus dėl ortodontinio gydymo kompensavimo ir atliksime reikiamas dantų gydymo procedūras.

Ortodontinis gydymas kompensuojamas asmenims iki 18 metų, kurie turi:

 • Dantų raidos ir dygimo sutrikimų
 • Dantų ir veido anomalijų įskaitant ir neteisingą sąkandį
 • Įgimtų veido ar žandikaulio anomalijų ar deformacijų.

Už nuimamuosius ir profilaktinius ortodontinius aparatus (plokšteles) kompensuojama suma iki 85,98 eur.
Breketų/kabių sistemoms iki 687,71 eur.

Kodėl verta dantis gydyti ortodontiškai?

 • Visų pirma, kreivai išdygę dantys ir netaisyklingas sąkandis trukdo plačiai ir nevaržomai šypsotis, formuoja psichologinius kompleksus.
 • Antra, netaisyklingai sudygę dantys labiau dėvisi, atsiranda didesnė ėduonies ar dantenų ligų grėsmė, komplikuojasi dantų priežiūra.
 • Dėl nekokybiškai sukramtyto maisto gali kilti virškinimo ligos, rimtos smilkinio sąnario, problemos, netgi kisti veido profilis, sutrikti dikcija.

Registruotis vizitui

arba skambinkite tel. nr.:
Dantų tiesinimas kapomis ir breketais Vilniuje: +37063963330

Mūsų specialistai

Irina Aleksakova

Ortodontė

Kada rekomenduojama pradėti gydymą breketais ar kapomis?

Pirmasis apsilankymas pas ortodontą rekomenduojamas 7 metų vaikams. Šio apsilankymo metu įvertinamas ortodontinio gydymo poreikis, nors pats gydymas dažniausiai pradedamas kur kas vėliau. Ankstyvas ortodontinių problemų diagnozavimas ir gydymas padeda išvengti sudėtingesnių problemų atsiradimo. Geriausias amžius ortodontiniam gydymui – paauglystė (10 – 16 metų), nes paauglystėje dar vyksta augimas ir šiuo laikotarpiu galima pasiekti geriausių rezultatų. Nors jaunesnių pacientų dantys paslankesni, o gydymas breketais dažnu atveju būna efektyvesnis, amžiaus cenzo ortodontiniam gydymui nėra – suaugę žmonės taip pat dažnai gydomi ortodontiškai.

Gydymas reikalingas, kai yra:

 • dantų susigrūdimas;
 • tarpai tarp dantų;
 • gilus sąkandis, didelis priekinių viršutinių dantų perdengimas apatinių atžvilgiu;
 • tiesus sąkandis, per didelis apatinis žandikaulis;
 • kryžminis sąkandis;
 • nesutampanti dantų lankų centro linija.

Breketai, ortodontinės plokštelės, dantų kapos – kurį gydymo būdą pasirinkti?

Breketai – ortodontiniai aparatai, klijuojami prie danties paviršiaus ir sujungiami metaline viela. Seniau patys populiariausi ir dažniausiai pasirenkami breketai būdavo metaliniais, tačiau šiais laikais siūloma daugiau skirtingų gydymo metodų. Pagrindiniai breketų skirtumai – kaina, nešiojimo trukmė ir medžiaga, iš kurios jie pagaminti.

Metaliniai breketai

Metaliniai breketai skirstomi į paprastuosius ir beligatūrinius („Damon 2“, „Smart clip“ sistemos). Įprasti metaliniai breketai – yra tvirtesni ir pigesni nei kitos breketų sistemos, efektyviai ir saugiai išsprendžia net sudėtingas dantų bei sąkandžio problemas.

Privalumai: patraukli kaina, itin tvirti, tinka sudėtingiems atvejams

Trūkumai: estetinis vaizdas

Beligatūriniai breketai

Beligatūriniai breketai nuo standartinių skiriasi tuo, kad yra mažesni, gydymas jais trunka trumpiau, o pas ortodontą lankytis reikia rečiau negu gydant kitomis sistemomis (kas 1,5 – 2 mėnesius). Juos naudojant dantys veikiami mažesne jėga, rečiau reikia lankytis pas gydytoją – ortodontą palaikomajam gydymui, taip pat rečiau reikia šalinti dantis tam, kad būtų ištiesintas dantų lankas.

Privalumai: patraukli kaina, itin tvirti, retesni apsilankymai pas ortodontą

Trūkumai: estetinis vaizdas

Keramikiniai breketai

Keramikiniai breketai vis labiau populiarėja dėl estetinio patogumo. Šie breketai mažiau matomi, bet gydymas šia sistema trunka keliais mėnesiais ilgiau, o nulūžusį arba įskilusį breketą reikia pakeisti nauju.

Privalumai: gražus estetinis vaizdas

Trūkumai: trapesni, lengviau lūžta, ilgesnis gydymas

Safyriniai breketai

Safyriniai breketai – skaidrūs dantų breketai („Inspire-Ice“), kurie atspindi natūralią dantų spalvą, todėl yra praktiškai nepastebimi.

 Privalumai: gražus estetinis vaizdas

Trūkumai: kaina, lengviau lūžta

Kaip atliekamas gydymas breketais?

 • Vidutinė ortodontinio gydymo breketais trukmė 1,5 – 2 metai, tačiau ji tiesiogiai priklauso nuo individualaus paciento atvejo sudėtingumo, pasirinktos gydymo metodikos.
 • Visų pirma, atvykus į pirminę konsultaciją, gydytojas įvertins jūsų dantų būklę, atliks panoraminę nuotrauką ir sudarys gydymo planą.
 • Prieš breketų klijavimą reikės susitaisyti dantis, atlikti profesionalią burnos higieną, jeigu reikės – išsioperuoti protinius dantis. Tam tikrais atvejais protinių dantų rovimas gali būti atliekamas ir ortodontinio gydymo metu ar net po jo.
 • Užklijavus breketus pacietas supažindinamas su tolesne breketų priežiūra ir užrašomas kitam vizitui, kurio metu atliekamas jungamiojo breketų lanko – vielutės – patempimas. Po procedūros pacientui taip pat duodamas specialus ortodontinis vaškas, jeigu ortodontiniai aparatai pažeistų gleivinę.
 • Tam tikrais atvejais pacientui reikia nešioti specialias gumytes – elastikus, kurie taiso sąkandį. Sunkesniais atvejais prieš ar gydymo metu taikomi stipresni ortodontiniai aparatai – „Herbsto“ aparatas, bolardai, mikroimplantai.
 • Pasibaigus ortodontiniam gydymui, gaminamos užlaikančios plokštelės ar kiti ortodontiniai aparatai, kurie užsidedami nakčiai gydytojo nurodytam laikotarpiui.

Ortodontinės plokštelės

Ortodontinės plokštelės – tai nuimami ortodontiniai aparatai, dažniausiai taikomi vaikams ir esant nesudėtingiems atvejams. Pacientas pats gali išsiimti ir patogiai jas išvalyti.

Privalumai: kaina, paprastas nešiojimas

Trūkumai: netinka sunkiems atvejams

Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas kapomis – tai nauja, pažangiausias technologijas pritaikiusi, patogi dantų padėties koregavimo sistema. Viskas ką jūs turite daryti, tai nešioti plonytę, permatomą dantis tiesinančią kapą, kurią kas 2 savaites keisite vis nauja. Šios technologijos dėka dantys bus švelniai stumiami į taisyklingos padėtį.

Kaip atliekamas dantų tiesinimas kapomis?

 • Nuimami jūsų žandikaulių atspaudai, kurie siunčiami į Didžiąją Britaniją ir kompiuterio pagalba skaitmeniniu būdu sumodeliuojamas jūsų idealus sąkandis bei tiksliai nustatoma kiek kapų jums reikės nešioti.
 • Paprastai kas 2 savaites kapa yra keičiama į naują, kiekviena iš jų šiek tiek pasuka reikiamus dantis idealios pozicijos link. Pakrypusius dantukus kiekviena kapa veikia tik tam tikra leistino dydžio jėga, kad nebūtų sukeliama dantų šaknų rezorbcija (tirpimas). Kuo sunkesnis atvejis, tuo daugiau kapų reikės keisti.
 • Kas 4 mėnesius kiekvieno vizito metu bus nuimami atspaudai ir išsiunčiami naujo kapų rinkinio gamybai. Po poros savaičių atiduodamas naujas kapų rinkinys. Kiek tokių vizitų ir kapų rinkinių reikės, priklauso nuo atvejo sunkumo.

Dantų tiesinimas kapomis – kantrybės reikalaujantis gydymo būdas. Per parą kapą reikia išnešioti bent 20 valandų, o išsiimti galima tik valgant, valant dantis ar esant svarbiam susitikimui ar progai.