Profesionalūs gydytojai oftalmologai

Profilaktinis regos patikrinimas

Akių ligų diagnozavimas

privatus geras vaikų pediatras vilniuje

Modernūs gydymo metodai

Kas yra oftalmologija ir oftalmologas?

Oftalmologija – medicinos šaka, tirianti regą, akių ligas, jų gydymą ir profilaktiką. Akių ligos – dažna problema, su kuria susiduria tiek suaugę, tiek vaikai. Ne veltui profilaktinis akių patikrinimas rekomenduojamas jau nuo ankstyvo amžiaus, siekiant užkirsti kelių sunkių akių ligų formavimuisi. Jeigu reikalinga akių apžiūra, įvyko akies trauma, susirgote akių liga jums padės akių ligų gydytojas oftalmologas. 

Kokias ligas gydo oftalmologai?

Gydytojai oftalmologai ne tik vertina jūsų regėjimą, parenka tinkamus akinius ar kontaktinius lęšius, tačiau ir diagnozuoja įvairias akių ligas bei jas gydo. 

Toliaregystė ir trumparegystė

Vienos dažniausių ir daugiausiai žmonių kankinančių akių ligų – hiperopija (toliaregystė) ir miopija (trumparegystė). Trumparegystės ir toliaregystės gydymui dažniausiai naudojami akiniai arba kontaktiniai lęšiai. Taip pat šiais laikais vis labiau populiarėja ir yra taikomi chirurginiai gydymo metodai – fotorefrakcinė keratektomija (lazerinė akių operacija), kuri efektyviai grąžina regėjimą net ir stipriai neprimatanti. 

Kitos gana dažnos ir jau pavojingesnės akių ligos yra:

Glaukoma

Glaukoma yra viena iš klastingiausių akių ligų, kuri gana sunkiai pastebima, nes neturi praktiškai jokių simptomų, tik šiek juntamą regos susilpnėjimą. Negydant glaukomos galimas net apakimas, kai pažeidžiamas regos nervas ir tinklainės nervinės ląstelės. Bene geriausias būdas atpažinti glaukomą – reguliariai matuoti akispūdį.

Katarakta

Katarakta – akių liga, kurios metu akies lęšiukas pamažu netenka skaidrumo dėl medžiagų apykaitos sulėtėjimo. Jeigu dienos metu atrodo lyg žiūrėtumėte pro debesį, o sutemus smarkiai pablogėja rega, akys tampa jautrios ryškiai šviesai, akyse dvejinasi  – tai gali reikšti, jog laikas pasitikrinti akis, nes tai pirmieji kataraktos, požymiai.

Konjunktyvitas

Konjunktyvitas – tai junginės kuri dengia akies obuolį ir vokų vidinę pusę, uždegimas. Gali būti ūminis ir lėtinis. Jeigu jaučiate nuolatinį akių niežėjimą ir perštėjimą, jūsų akys paraudusios, vokai patinę, o akyse nuolatinis jausmas lyg būtų prikritę smėlio į akis – tai požymiai, kurie byloja apie konjunktyvitą.

Miežis

Miežis – tai bakterinė infekcija, dėl kurios ant akies voko krašto atsiranda raudonas pūlingas guzelis. Nors miežis laikomas nepavojinga liga, kurią galima išgydyti ir namų sąlygomis, dažnas jo pasikartojimas gali byloti apie netinkamą higieną ar nusilpusį imunitetą. Jeigu miežiai kyla dažnai – apsilankykite pas gydytoją ir svarbiausia – stiprinkite imunitetą. 

Registracija vizitui

arba skambinkite tel. nr.:
Oftalmologas – akių gydytojas Vilniuje: +37063963330

Mūsų specialistai

Dovilė Masilevičienė

Gyd. oftalmologė

Papildoma informacija

Kada kreiptis į akių ligų gydytoją oftalmologą?

Net jeigu ir nejaučiate jokių simptomų, profilaktinis regos patikrinimas rekomenduojamas kartą per metus visiems, nepriklausomai nuo amžiaus. 

Į gydytoją oftalmologą rekomenduojama kreiptis, jeigu:

 • Vargina nuolatinis akių skausmas, sausėjimas, perštėjimas
 • Jeigu akys dažnai ašaroja, kaupiasi traiškanos
 • Jaučiate, jog yra susilpnėjusi rega, vaizdas susiliejęs
 • Matote lyg „per rūką”, vaizdo ryškumas sumažėjęs
 • Pastebėjote kraujosruvas ar svetimkūnį akyse
 • Akyse jaučiate spaudimą, tempimą

 Į gydytoją oftalmologą kreiptis kuo skubiau, jeigu:

 • Patyrėte sunkią akių traumą
 • Dalinai arba visiškai praradote regą
 • Jaučiate itin stiprų, aštrų, duriantį skausmą akyje
 • Įtariate akių infekciją, akis pūliuoja
 • Matote blyksnius, „žaibavimą”, „plūduriavimą”
 • Vaizdas dvejinasi, keičiasi vaizdo ryškumas

Atkreipkite dėmesį, jog ne visada nemalonūs pojūčiai akių srityje signalizuoja tik apie akių ligų, tai gali būti kitų, netgi autoimuninių ligų, simptomas, tad bet kokiu atveju reikėtų išsiaiškinti akių skausmo priežastį.

Akių ligų gydytoja oftalmologė Dovilė Masilevičienė

RVL šeimos medicinos centre dirba ilgametę patirtį turinti suaugusiųjų ir vaikų akių ligų gydytoja oftalmologė Dovilė Masilevičienė, kuris gydo platų spektrą akių susirgimų ir traumų.

Pagrindinės gydytojos oftalmologės domėjimosi sritys:

Akių traumos, aklumas, amžinė geltonosios dėmės degeneracija, makula, ašarų aparato ligos, astigmatizmas, blefaritas (vokų uždegimas), dakriocistitas, glaukoma, glaukoma (ūmus priepuolis), katarakta, keratitas, konjunktyvitas, miežis, ragenos drumstis, sausų akių sindromas, spalvinio matymo sutrikimai, tinklainės atšoka, toliaregystė, trumparegystė, uveitas.

Reikalingas akių ligų gydytojas Vilniuje?

Registruokitės vizitui ir apsilankykite RVL šeimos medicinos klinikoje, kurioje suteiksime visą reikiamą pagalbą įvykus akių traumai ar susirgus. Mūsų klinikos akių ligų gydytojai oftalmologai – profesionalūs savo srities specialistai, kurie paskirs gydymą, atliks reikiamą operaciją, parinks akinius, kad vėl galėtumėte matyti ryškiai.