Profilaktinis sveikatos patikrinimas

Profesionalūs gydytojai

pediatro paslaugos rvl klinika vilniuje

Nemokamos sveikatos paslaugos

privatus geras vaikų pediatras vilniuje

Modernūs gydymo metodai

privatus geras vaikų pediatras vilniuje

Kompensuojamos TLK paslaugos

Echoskopija, arba kitaip ultragarso tyrimas, tai neinvazinė procedūra, naudojama organams, jų struktūroms, taip pat kraujo tekėjimui kraujagyslėse įvertinti. RVL šeimos sveikatingumo centro echoskopuotojas atlieka echoskopinį tyrimą tiek gydytojui skyrus, įtariant organų sutrikimus, tiek profilaktiškai.

Kas yra echoskopas (ultragarso aparatas)?

Echoskopas arba ultragarso aparatas yra medicininis prietaisas, skirtas tirti vidaus organus, jų struktūrą ir patologijas. Echoskopas per specialų daviklį, kuris liečiasi su oda, skleidžia ultragarso bangas, kurios pasiekia vidaus organus ir atspindi jų vaizdą kompiuterio ekrane.

Echoskopas itin dažnai naudojamas įvairių medicinos sričių, įskaitant širdies ir kraujagyslių, urologijos, gimdos, kraujagyslių, kelių, sąnarių, odos ir kitų organų tyrimams. Tai išsamus, neinvazinis, saugus ir neskausmingas diagnostikos metodas, padedantis identifikuoti sveikatos sutrikimus – cistas, navikus, uždegimus etc.

RVL klinikoje atliekami ultragarso tyrimai: 

 • Vidaus (pilvo) organų echoskopija, padedanti nustatyti galimas pilvo organų ir organų sistemų patologijas;
 • Kepenų echoskopija, kurios metu įvertinami kepenų dydžio, vartų venos pakitimai, aptinkami augliai ar kepenų cistos;
 • Tulžies pūslės echoskopija, padedanti nustatyti tulžies pūslės ir jos latakų akmenligę (aptikti įvairaus dydžio konkrementus tulžies pūslėje, jos kaklelyje ar latake);
 • Žarnyno echoskopija padeda nustatyti sustorėjusias žarnų sieneles, išsiplėtusius žarnų spindžius, uždegimą ir kitas patologijas;
 • Pilvo aortos echoskopija leidžia įvertinti pilvo aortos sienelių būklę ir jų kraujotaką;
 • Inkstų echoskopija, padedanti nustatyti inkstų kraujagyslių susiaurėjimą, akmenligę, inkstų cistas, auglius, kitus inkstų pakitimus;
 • Kasos echoskopija, padedanti nustatyti kasos pakitimus ir ligas, aptikti ūminį ar lėtinį pankreatitą, kasos navikus;
 • Blužnies echoskopija atliekama įtariant blužnies pakitimus ir ligas;
 • Šlapimo pūslės echoskopija skirta aptikti auglius, akmenis, įvertinti pūslėje liekančio šlapimo kiekį ir nustatyti kitus šlapimo organų ir takų pakitimus;
 • Prostatos echoskopija atliekama įtariant prostatos vėžį, sėklidžių ir kitas urologines ligas;
 • Kitos atliekamos echoskopijos: vaginalinė, krūtų, kraujagyslių, kojų venų echoskopija ir kiti ultragarsiniai tyrimai.

Registracija vizitui

arba skambinkite tel. nr.:
Echoskopija Vilniuje: +37063963330

Mūsų specialistai

Gydytoja echoskopuotoja Olga Žemaitienė

Olga Žemaitienė

Echoskopuotoja

Papildoma informacija

Kada skiriamas echoskopijos tyrimas?

Esant patologijai

Echoskopinis tyrimas atliekamas skydliaukės, krūtų, pilvo organų (kepenys, inkstai, antinksčiai, kasa, blužnis, tulžies pūslė, šlapimo pūslės, aorta), kaklo kraujagyslių, urologinės sistemos, prostatos, rankų / kojų, kirkšnių kraujagyslių, sąnarių, minkštųjų darinių ištyrimui.

Šis tyrimas taip pat efektyvus ir vėžinių susirgimų prevencijai bei nustatant ligą ankstyvose stadijose, nes ultragarsu efektyviai aptinkami gerybiniai ir piktybiniai augliai, cistos.

Juntant skausmą

Ultragarsinį tyrimas atliekamas esant neaiškios kilmės pilvo ir kaklo srities skausmams, dėl neaiškių priežasčių jaučiamas jėgų stygius, bendras nuovargis ir išsekimas, kai kamuoja apatija, dirglumas ir nervingumas.

Profilaktikai

Taip pat echoskopiniai tyrimai būtini asmenims, kuriems diagnozuoti įvairūs vidaus organų susirgimai, aptikti navikai, cistos ir kiti dariniai. Visiems asmenis, vyresniems nei 40 metų, rekomenduojama tyrimą atlikti bent kartą per metus, jaunesniems – pagal poreikį.

Kiek laiko trunka vidaus organų echoskopija?

Vidaus organų echoskopija įprastai trunka nuo 15 iki 30 minučių. Procedūros trukmė priklauso nuo echoskopuojamos srities ir konkretaus paciento atvejo. Apie procedūros trukmę, eigą ir rezultatus jus supažindins gydytojas echoskopuotojas.

Domina pilvo ir kitų organų echoskopijos kaina?

Vidaus organų echoskopijos kaina priklauso nuo procedūros tipo, kitaip tariant, tiriamų organų ar vidinių organizmo struktūrų. Tikslias paslaugų kainas galite sužinoti konsultacijos metu. Taip pat primename, jog klinika RVL sudariusi sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis, todėl daugelis echoskopijos tyrimų yra nemokami.

Reikalinga pilvo organų echoskopija Vilniuje?

Reikalinga vidaus organų echoskopija Vilniuje? Registruokitės vizitui ir apsilankykite RVL šeimos medicinos klinikoje, kurioje galėsite konsultuotis su patyrusiu vidaus ligų gydytoju – echoskopuotoju visais jus dominančiais klausimais. Mūsų klinikos gydytoja echoskopuotoja Olga Žemaitienė  – profesionali savo srities specialistė, kuri nustatys jus kamuojančią problemą ir padės ją išspręsti.