Nemokama pirminė konsultacija

Nemokamas dantų protezavimas senjorams

Galimybė atsiskaityti dalimis

Patikima profesionalų komanda

Modernūs gydymo metodai

Jeigu plačiai šypsotis, kokybiškai kramtyti maistą trukdo prarasti ar nuskilę dantys, dantų protezai nus geriausia išeitis. Paprastai tariant, dantų protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kuriuo pasiekiamas tiek estetinės, tiek ir funkcinės dantų funkcijos.

Gyvenimus keičianti dantų protezavimo procedūra mūsų klinikoje:

  • Nemokama pirminė konsultacija – jos metu aptarsime jūsų dantų būklę ir sudarysime individualų gydymo planą.
  • TLK kompensacija – teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi vaikai, nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys, asmenys po onkologinių burnos bei žandikaulio ligų ir senjorai, sulaukę pensijinio amžiaus. Daugiau informacijos rasite čia.
  • Lankstus atsiskaitymas – suteikiame galimybę už paslaugą atsiskaityti išsimokėtinai.
  • Sąžininga praktika – dantų protezavimas nepigi paslauga. Skirtingų odontologijos klinikų kainos gali skirtis kelis kartus. Garantuojame, kad jums pasiūlysime optimaliausią gydymą, atsižvelgdami į jūsų dantų būklę bei galimybes.
  • Modernūs gydymo metodai – gydymui naudojame tik aukštos kokybės įrangą, medžiagas bei efektyviausius metodus. Mūsų gydytojai nuolat kelia kvalifikaciją įvairiuose seminaruose ir mokymuose. Implantavimo ir protezavimo bijoti tikrai neverta – procedūrų metu neskauda, gijimas taip pat nėra sunkus.

Kuo skiriasi fiksuoti dantų protezai ir išimami dantų protezai?

Dantų protezai gali būti išimami (dantų plokštelės, lanko atraminiai (biugeliniai) protezai), fiksuoti (įvairių konstrukcijų dantų vainikėliai, karūnėlės ir tiltiniai protezai) arba iš dalies fiksuoti protezai. Gali būti atliekamas protezavimas ant implantų arba likusių (mažiau nei 50%) dantų audinių.

Kurie dantų protezai jums reikalingi – fiksuoti dantų protezai ar išimami dantų protezai – geriausiai patars gydytojas odontologas apžiūros metu.

Registruotis vizitui

arba skambinkite tel. nr.:
Dantų protezavimas Vilniuje: +37063963330

Mūsų specialistai

Lukas Maračinskas

Gydytojas odontologas

Gintarė Ragazinskaitė

Gydytoja Odontologė

Vaidotas Viršilas

Gydytojas odontologas

Domantė Gruodytė

Gydytoja odontologė

Liutauras Miežinis

Gydytojas odontologas

Bendra informacija

Cirkonio keramika, bemetalė keramika ar metalo keramika?

  • Metalo keramika

Dantų protezai iš metalo keramikos yra gaminami metalinį karkasą padengiant porceliano sluoksniu, kuris yra užlydomas aukštos temperatūros krosnyje. Metalo keramika gali būti protezuojami tiek pavieniai dantys, tiek jų grupės. Metalo keramika yra kiek pigesnė, tačiau ir estetinis rezultatas ne toks, koks protezuojant stiklo keramika ar porcelianu.

  • Bemetale keramika

Bemetale keramika yra vadinami tokie protezai, kurie gaminami tik iš porceliano. Atsisakoma metalo lydinio, kuris naudojamas metaliniams protezams, tad pasiekiamas estetiškesnis dantų vaizdas. Dažniausiai iš bemetalės keramikos gaminamos laminatės, kurias dėl itin gero pralaidumo sunku atskirti nuo tikrojo danties.

  • Cirkonio keramika

Cirkonio keramika – tai pažangus būdas dantų protezavimui. Šio protezo karkasas gaminamas iš cirkonio oksido, paruošiamo kompiuterinio frezavimo būdu. Cirkonis labai tvirta ir atspari korozijai medžiaga. Periodinėje cheminių elementų lentelėje cirkonis yra šalia titano, todėl savo savybėmis jie yra labai panašūs. Šis protezavimo būdas naudojamas tiek šoninių, tiek priekinių dantų atstatymui, naudojamas pavienių ir didelių dantų grupių protezavimui.


IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Elastinės dantų plokštelės

Tai yra lanksčios, nelūžinėjančios ir beveik nepastebimos dantų plokštelės. Šių protezų pagrindai yra skaidrūs, peršviečiami rausvos spalvos, todėl susilieja su natūralia dantenų spalva ir atrodo natūraliai, estetiškai ir yra beveik nepastebimi. Kadangi protezų konstrukcijos užima tik trečdalį gomurio, tai leidžia geriau jausti maisto skonį bei temperatūrą.

Elastinės plokštelės yra plonos, lengvos, patogios ir greitai prisitaiko burnoje, todėl prie jų greitai priprantama. Jos tolygiai paskirsto kramtymo spaudimą, dėl to neperkraunami likę dantys ir dantenos bei sulėtinama burnos audinių atrofija. Šios dantų plokštelės nesukelia alergijos, todėl tinka pacientams, kurie alergiški akrilinėms plastmasėms ir metalui. Be to, nesugeria kvapų ir yra atsparios burnos skysčių cheminiam poveikiui. Ilgai nešiojant, laikantis tinkamos burnos higienos, nekeičia spalvos.

Biugeliniai protezai (lanko atraminiai protezai)

Biugeliniai protezai, vadinamieji lanko atraminiai protezai, tai iš dalies išimamų protezų rūšis. Šie protezaii naudojami kai nėra pavienių dantų, nėra atraminių dantų ir negalima naudoti tiltinio protezo. Pagrindinė biugelinių protezų dalis yra metalinis lietas lankas, einantis per gomurio skliautą (jei protezas dedamas ant viršutinio žandikaulio) arba po liežuviu (jei protezas dedamas ant apatinio žandikaulio). Biugeliniai protezai tvirtinami prie dantų lietais kabliukais (apkabėlėmis), o plastikinių protezų kabliukai yra gaminami iš vielos. Biugeliniai protezai, palyginti su plastikiniais protezais, yra kompaktiškesni, ilgaamžiškesni ir tvirtesni. Šiais protezais kramtymo funkcija atkuriama 70%.

Plastikiniai protezai

Iš dalies išimami plastikiniai protezai, naudojami, kai nėra pavienių dantų arba kelių dantų iš eilės ir defekto negalima pašalinti tiltinėms konstrukcijomis. Iš dalies išimami plastmasiniai protezai laikomi laikina konstrukcija, kadangi jų naudojimo laikas yra trumpas. Šie protezai turi savo privalumų (greitai pagaminami ir lengvi), nors nėra patogūs ir manoma, kad plastikiniai protezai atkuria tik 20-30% kramtymo funkcijos.


FIKSUOTI DANTŲ PROTEZAI

Dantų laminatės

Dantų laminatės – tai labai plonos dantų plokštelės, kurios tvirtinamos ant minimaliai nušlifuotų dantų. Porcelianinės laminatės yra 0,3 – 0,6 mm storio porceliano plokštelės, gaminamos individualiai kiekvienam pacientui, išnešiojamos iki 10 – 12 metų. Porcelianas išsiskiria itin dideliu patvarumu, estetiškumu, skaidrumu, ilgai išlaiko spalvą ir blizgesį, todėl jomis dažniausiai dengiami priekiniai dantys.

Šis protezavimo būdas puikiai išsaugo danties audinius, atrodo labai natūraliai, yra atsparus kavai, arbatai ar rūkalų poveikiui. Dantenų audiniai puikiai priima porcelianą, nekaupia bakterijų, nesukelia dantenų uždegimo, alergijos.

Dantų karūnėlės / dantų vainikėliai

Dantų vainikėliai – tai iš bemetalės keramikos, aukso, cirkonio ar metalo keramikos pagaminti dantų apdangalai, kurie savo dydžiu ir forma nesiskiria nuo natūralių dantų. Dantų vainikėliai apgaubia visą išorinį danties paviršių ir apsaugo nuo lūžių, įtrūkimų, ėduonies, dantų traumų. Dantų vainikėliai dėl savo formos, primenančios kepurėlę, neretai vadinami dantų karūnėlėmis.

Dantų tilteliai (tiltiniai protezai)

Dantų tilteliai, arba tiltiniai protezai, dažniausiai pasirenkami netekus keleto dantų ir siekiant pigesnio ir greitesnio gydymo būdo nei išrauto danties vietoje sriegiant implantą. Tiltiniai dantų protezai turi vieną didelį trūkumą: tam, kad dantys būtų galima atkurti būtent šiuo būdu, tenka nušlifuoti greta esančius, o tai reiškia, kad bus prarandami sveikų dantų audiniai.

Kokios yra dantų protezavimo kainos?

Dantų protezavimo kainos, priklausomai nuo jūsų individualaus gydymo atvejo gali skirtis. Jeigu jums reikalingas pats paprasčiausias danties atstatymas vainikėliu ar užklotu, toks gydymas įprastai kainuoja apie 500 eurų. Jeigu reikalingas implanto sriegimas, endodontinis ar net ortodontinis gydymas, gydymo kaina tokiu atveju taps didesnė. Vertėtų nepamiršti, jog kokybiškos odontologinės paslaugos – tai investicija į sveiką ir gražią šypseną. Taip pat laiku pastebėjus, jog galbūt reikalingas dantų protezas, gali išsaugoti sveikas dantų šaknis ir tinkamai suprotezavus dantis tarnaus dar ilgus metus.