Paradantozės gydymas

Dantenų uždegimo gydymas

Neskausminga dantų gydymo procedūra vaikams

Dantenų gydymas be skausmo

Gydytojai periodontologai

Modernūs gydymo metodai

Periodontologija – tai mokslas apie aplink dantis esančių audinių ligas jų profilaktika ir gydymą. Gingivitas ir periodontitas (dantenų uždegimas) – pagrindinės ir dažniausios dantenų ligos. Kaip gydyti? Kokie yra dantenų ligų požymiai?

Bakterinis gingivitas – rimtas dantenų uždegimas
Bakterinis gingivitas – tai viena iš dažniausiai pasitaikančių dantenų ligų, kurias nagrinėja periodontologija. Tai bakterijų arba virusų sukeltas dantenų uždegimas, sukeltas:

 • susikaupus dantų apnašoms;
 • esant senoms plomboms;
 • dėl blogai užplombuotų dantų arba blogai sudėtų protezų;
 • esant dantų padėties ir sąkandžio anomalijoms.

Gingivitas gali prasidėti ir trūkstant organizmui vitaminų, sergant kvėpavimo organų, kraujo, virškinamojo trakto, infekcinėmis ligomis. Gingivitas gali būti ir vienas iš stomatito simptomų.

Gingivitas yra rimta infekcinė uždegiminė liga, kuri apima ne tik dantenas, bet aplink dantis esančius audinius – šaknies cementą, danties kaulą ar periodonto raištį.

Registruotis vizitui

arba skambinkite tel. nr.:
Burnos chirurgai
Vilniuje: +37063963330

Mūsų specialistai

RVL gydytoja Veronika Romančik

Veronika Romančik

Gydytoja odontologė

Domantė Gruodytė

Gydytoja odontologė
RVL gydytojas odontologas Vaidotas Viršilas

Vaidotas Viršilas

Gydytojas Odontologas
Gydytoja odontologė Edita Vaikšnienė

Edita Vaikšnienė

Gydytoja odontologė

Lėtinis gingivitas

Lėtinis gingivitas – tas pats dantenų uždegimas, kuris kartojasi labai dažnai arba simptomus jaučiate jau ganą ilgą laiką. Sergant lėtiniu gingivitu, dantenos patamsėja, padidėja, kraujuoja.

Gingvito simptomai

 • Dantenų paraudimas, patinimas ir skausmas.
 • Baltos, rausvos dėmės ant dantenų.
 • Dantenų kraujavimas, ypač valant dantis arba kramtant maistą.
 • Dantų jautrumas (ypač vartojant šaltus arba karštus maisto produktus).
 • Nemalonų burnos kvapas
 • Dantenų atitraukimas, apsinuoginusios dantų šaknys.

Dantenų uždegimo gydymas

Tiek ūminis, tiek ir lėtinis gingivitas gydomas atliekant profesionalią burnos higieną, tobulinant burnos higienos įgūdžius, skalaujant dezinfekuojančiais tirpalais. Negydomas gingivitas arba dažnai besikartojantys lėtinio gingivito paūmėjimai gali provokuoti periodontito atsiradimą ir vystymąsi

Periodontitas (paradantozė) – dar viena dantenų liga

Paradantozė – dar viena lėtinė, uždegiminė liga, pažeidžianti audinius aplink dantį – dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą. Pagrindinė periodontito priežastis – minkštos bakterinės apnašos ir jose esantys mikroorganizmai. Minkštosios dantų apnašos bėgant laikui kietėja, pradeda formuotis dantų akmenys. Dantų akmenis nenuvalomi dantų šepetėliu, juos turi pašalinti burnos higienistas, kartais – periodontologas. Ilgainiui dantenos slenka žemyn, yra žandikaulio kaulas, susidaro dantenų kišenės, apsinuogina danties šaknis. Apnašos ir dantų akmenys pripildo kišenes. Susirgimui pažengus, dantys pradeda judėti, kol galiausiai reikia juos šalinti.

Dažniausiai periodontitas prasideda nuo gingivito, dantenų uždegimo, kol dar neprasidėjęs danties atraminių audinių pažeidimas.

Periodontito simptomai

 • Vienas iš pagrindinių periodonto požymių yra dantenų kraujavimas.
 • Dantenų paraudimas, patinimas ir dantų skausmas.
 • Dantų jautrumas (ypač vartojant šaltus arba karštus maisto produktus).
 • Dantenų atitraukimas, apsinuoginusios dantų šaknys, išilgėję dantys
 • Pūliniai danties šaknų srityje arba tarp dantų ir dantenų.
 • Dantų paslankumas, klibantys dantys
 • Nemalonų burnos kvapas
 • Skonio pokyčiai
 • Dantų kaulo tirpimas

Paradantozės gydymas

Periodontitas gali būti gydomas nechirurginiu bei chirurginiu būdu ir priklauso nuo ligos stadijos bei sunkumo laipsnio. Gali būti skiriami antibiotikai arba kiti vaistai, siekiant sumažinti uždegimą ir kontroliuoti bakterijų augimą. Sunkiais atvejais gali būti reikalinga chirurginė intervencija, įskaitant dantenų chirurgiją, kad būtų pašalinti pažeisti audiniai arba atliktas periodontologinis gydymas (gydymas, kuris yra skirtas atstatyti pažeistus dantenų ir kaulo audinius). Periodontito gydymas turėtų būti individualizuotas atsižvelgiant į paciento būklę ir ligos sunkumą.

Periodontologas Vilniuje

Periodontinį gydymą RVL klinikoje atlieka ilgametę darbo patirtį turintys gydytojai periodontologai, gydytojai odontologai bei burnos higienistai. Jeigu jaučiate dantenų skausmą, jos ėmė vis dažniau kraujuoti ar jaučiate kitus dantenų ligų simptomus, kviečiame registruotis vizitui RVL klinikoje, kur profesionalūs periodontologai Vilniuje išgydys jūsų dantis bei dantenas ir sugrąžins jūsų nuostabią šypseną.