Nemokama pirminė konsultacija

Galimybė atsiskaityti dalimis

Modernūs gydymo metodai

Patikima profesionalų komanda

Visada akcentuojame, jog išrauto danties geriau nepalikti tuščios vietos, o įsriegti dantų implantą ir atstatyti ne tik šypsenos žavesį, bet ir dantų funkcionalumą. Tam tikrais atvejais prieš atliekant dantų implantaciją gali būti reikalingas sinuso pakėlimas ir/arba kaulo priauginimas (kaulo augmentacija).

Sinuso pakėlimo operacija

Sinuso pakėlimo operacija – tai viena iš kaulo augmentacijos rūšių. Ši operacija gali būti neišvengiama, norint atlikti dantų implantaciją, kai sinuso (tuščiavidurės veido kaulų ertmės) padėtis yra per žema ir nėra pakankamai kaulinio audinio viršutinių krūminių ir prieškrūminių dantų srityje, kad būtų galima įsodinti dantų implantus. Operacija yra neskausminga, bet dažniausiai reikalingas ilgesnis laikas operacijai nei tik implantuojant.

*Kaulo augmentacija – tai kaulo pakaitalo arba nuosavo kaulo priauginimas implantacijos metu.

Kodėl nyksta žandikaulio kaulas?

  • Žandikaulio kaulas dažniausiai nyksta praradus dantis, kai išrauto danties lieka tuščia ertmė, kuri nedalyvauja kramtyme.
  • Kaulas gali nykti ir dėl dantų ar žandikaulio traumų, dantų skilimų.
  • Ligų sukeltas žandikaulio nykimas, kai prasideda infekcija ir pažeidžiami aplink dantį esantys audiniai.

Registruotis vizitui

arba skambinkite tel. nr.:
Kaulo priauginimas Vilniuje: +37063963330

Mūsų specialistai

Algirdas Lukošiūnas

Veido ir žandikaulių chirurgas

Frederikas Poleskinas

Gydytojas odontologas

Bendra informacija

Kaip atliekama kaulo augmentacija su sinuso pakėlimu?

Sinuso pakėlimo operacija užtrunka 35–40 minučių, priklausomai nuo sinuso anatomijos. Kaulo augmentacija atliekama ne tik viršutiniame, bet ir apatiniame žandikaulyje, taip pat operacija gali būti atliekama uždaruoju ir atviruoju būdu.

Uždara sinuso pakėlimo operacija

Toks sinuso pakėlimas atliekamas tada, kai kaulo aukštis implantacijos zonoje ties sinusu yra apie 4–7 milimetrus. Šiuo atveju sunykusio žandikaulio kaulo pakanka danties implantui įsriegti, tačiau kaulas apie aplink implantą lieka labai plonas ir ilgainiui gali sunykti.

Sinuso pakėlimo procedūros metu pro implantui paruoštą ertmę  pakeliamas viršutinio žandikaulio sinuso dugnas ir padaroma pakankamai vietos kaule, kad būtų galima sėkmingai įstatyti danties implantus bei pakeisti trūkstamus viršutinius krūminius dantis. Sinuso pakėlimo procedūros metu, sinuso membrana pakeliama ir toje vietoje įdedama kaulinė medžiaga – atliekama kaulo augmentacija. Dugnas užpildomas membrana bei kauline medžiaga ir tokiu būdu paruošiama vieta implantų įsukimui. Operacijos metu visada įsriegiamas implantas.

Uždaras sinuso pakėlimas gana dažnai atliekama operacija implantacijos metu, komplikacijų rizika taip pat minimali, tad jos baimintis nevertėtų.

Atvira sinuso pakėlimo operacija

Aviras sinuso pakėlimo operacija atliekama tada, kai kaulo aukštis implantacijos zonoje ties sinusu yra mažesnis nei 5 milimetrai. Šiuo atveju sunykusio žandikaulio kaulo nepakanka danties implantui įsriegti.

Operacijos metu gleivinės ir dantų srityje atliekamas nedidelis pjūvis ir padaromas specialus tarpelis sinuso skruostinėje kaulinėje sienelėje. Kaulinėmis granulėmis arba nuosavu kaulu užpildomas tarp sinuso dugną klojančios gleivinės ir kaulo susidaręs tarpas. Kartais net ir atviro sinuso pakėlimo operacijos metu galima sriegti dantų implantą, tačiau dažniau implantacija atliekama tik pilnai prigijus kauliniam audiniui, po 4–6 mėnesių. Praėjus 6 mėnesiams po operacijos, kai viskas sugyja, į sinusą idėtą kaulą įauga kraujagyslės, susiformuoja kaulo produkcija ir jis tampa nuosavas organizmui.

Atviras sinuso pakėlimas gali sukelti didesnių komplikacijų, todėl dažnai rekomenduojamas antibiotikų kursas.

Rekomendacijos po kaulo priauginimo/sinuso pakėlimo operacijos

  • Neperšalti;
  • Neperkaisti;
  • 1 mėnesį sunkiai nesportuoti;
  • Nekilnoti sunkumų;
  • Nesileisti į ilgas keliones;
  • Vartoti visus chirurgo paskirtus vaistus.