Tulžies pūslės akmenligė

Didžiajai daliai pacientų tulžies pūslės akmenligė nustatoma atsitiktinai atliekant pilvo organų echoskopiją ar pilvo kompiuterinę tomografiją dėl įvairių kitų priežasčių. Apie 20% pacientų besimptomė tulžies pūslės akmenligė per 20 metų laikotarpį tampa simptomine. Daugiau kaip 90% pacientų po pirmo  kepenų kolikos priepuolio skausmas pasikartoja per ateinančius 10 metų – dviems trečdaliams per pirmus du metus.

Deja, tačiau nėra išskirtų rizikos faktorių, kuriais remiantis būtų galima nuspėti, kuriems pacientams su besimptome tulžies pūslės akmenlige laikui bėgant atsiras skausmų viršutinėje pilvo dalyje, po dešiniu šonkaulių lanku ar nugaroje priepuoliai.  Be to kasmet apie 3% pacientų su tulžies pūslės akmenlige įvyksta komplikacijos, kaip kad ūminis cholecistitas, tulžies pūslės empiema ar tulžies latakų akmenligė, ko pasekoje gali išsivystyti ūminis cholangitas ar biliarinis pankreaitas (aut.past. – kasos uždegimas).  ar tulžies pūslės vėžys.

Sonoskopija yra pirmo pasirinkimo tyrimas tulžies pūslės akmenligės diagnostikoje. 

Pacientams su simptomine tulžies pūslės akmenlige rekomenduojamas chirurginis gydymas. Esant besimptominei tulžies pūslės akmenligei chirurginis gydymas rekomenduojamas padidėjusios rizikos grupės pacientams. 

Kiekvieną besiskundžiantį skausmų priepuoliais viršutinėje pilvo dalyje ar pacientus su jau nustatyta tulžies pūslės akmenlige raginame kreiptis konsultacijai pas mūsų gyd. chirurgą Edgarą Smolską.

Skubi pagalba        +37063963330