Terapinis dantų gydymas – tai profilaktinių ir gydymo priemonių taikymas, siekiant atstatyti kariozinės ar nekariozinės kilmės dantų defektus ir pažeidimus.

Kariesas arba kitaip vadinamas dantų ėduonis – tai kietųjų dantų audinių pažeidimas, kuris atsiranda tirpstant mineralizuotiems dantų audiniams. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl žmonių dantys genda ir tinkamai nefunkcionuoja. Igą laiką negydomas dantis pradeda trupėti, atsiranda skylutės, dantis gali nulūžti.

Kariesas dažniausiai atsiranda tose vietose, kurias sunku pasiekti su dantų šepetuku arba liežuviu. Tai yra nelygūs kramtomųjų dantų paviršiai, protiniai dantys, kuriuos valyti gana problematiška, tarpdančiai, kuriuos sudėtinga kruopščiai išvalyti. 

Įtakos karieso susidarymui taip pat turi seilių sudėtis, amžius ar net socialinė padėtis ir kt.

Esant paviršiniam kariesui, pacientai dažniausiai nusiskundimų neturi ar galimas nežymus jautrumas saldžiam maistui. Kai kariozinė ertmė yra vidutinio dydžio – atsiranda jautrumas terminiams dirgikliams, saldžiam maistui. Gilaus ėduonies atveju dantis jautrus visiems minėtiems dirgikliams bei pradeda strigti maistas susidariusiose ertmėse.

Laiku atvykus pas odontologą ir taikant tinkamą gydymą ne tik išsaugomas nuosavas dantis, bet ir atkuriamas jo estetinis vaizdas ir visos funkcijos.

Registruokites vizitui