Dantų protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas. 

Dantų protezas gali būti išimamas (plokštelė / lanko atraminis protezas) arba fiksuotas (Įvairių konstrukcijų vainikėliai ir tiltiniai protezai).

Porcelianinės laminatės 

Porcelianinės laminatės yra 0,3 – 0,6 mm storio porceliano plokštelės, gaminamos individualiai kiekvienam pacientui, išnešiojamos iki 10 – 12 metų.

Porcelianas išsiskiria itin dideliu patvarumu, estetiškumu, skaidrumu, ilgai išlaiko spalvą ir blizgesį, todėl jomis dažniausiai dengiami priekiniai dantys.

Šis protezavimo būdas puikiai išsaugo danties audinius, atrodo labai natūraliai, yra atsparus kavai, arbatai ar rūkalų poveikiui.

Dantenų audiniai puikiai priima porcelianą, nekaupia bakterijų, nesukelia dantenų uždegimo, alergijos.

Metalo keramika

Dantų protezaimetalo keramikos yra gaminami metalinį karkasą padengiant porceliano sluoksniu, kuris yra užlydomas aukštos temperatūros krosnyje. 

Metalo keramika gali būti protezuojami tiek pavieniai dantys, tiek jų grupės.

Cirkonio oksido keramikiniai vainikėliai

Cirkonio keramika – tai pažangus būdas dantų protezavimui. Šio protezo karkasas gaminamas iš cirkonio oksido, paruošiamo kompiuterinio frezavimo būdu. 

Cirkonis labai tvirta ir atspari korozijai medžiaga. Periodinėje cheminių elementų lentelėje cirkonis yra šalia titano, todėl savo savybėmis jie yra labai panašūs. 

Šis protezavimo būdas naudojamas tiek šoninių, tiek priekinių dantų atstatymui, naudojamas pavienių ir didelių dantų grupių protezavimui.

Elastinės plokštelės 

Tai yra lanksčios, nelūžinėjančios ir beveik nepastebimos dantų plokštelės.

Šių protezų pagrindai yra skaidrūs, peršviečiami rausvos spalvos, todėl susilieja su natūralia dantenų spalva ir atrodo natūraliai, estetiškai ir yra beveik nepastebimi.

Kadangi protezų konstrukcijos užima tik trečdalį gomurio, tai leidžia geriau jausti maisto skonį bei temperatūrą.

Elastinės plokštelės yra plonos, lengvos, patogios ir greitai prisitaiko burnoje, todėl prie jų greitai priprantama. Jos tolygiai paskirsto kramtymo spaudimą, dėl to neperkraunami likę dantys ir dantenos bei sulėtinama burnos audinių atrofija. 

Šios dantų plokštelės nesukelia alergijos, todėl tinka pacientams, kurie alergiški akrilinėms plastmasėms ir metalui. Be to, nesugeria kvapų ir yra atsparios burnos skysčių cheminiam poveikiui. Ilgai nešiojant, laikantis tinkamos burnos higienos, nekeičia spalvos. 

Iš dalies išimami protezai

Iš dalies išimami plastikiniai protezai, naudojami, kai nėra pavienių dantų arba kelių dantų iš eilės ir defekto negalima pašalinti tiltinėms konstrukcijomis. 

Iš dalies išimami plastmasiniai protezai laikomi laikina konstrukcija, kadangi jų naudojimo laikas yra trumpas.

Šie protezai turi savo privalumų (greitai pagaminami ir lengvi), nors nėra patogūs ir manoma, kad plastikiniai protezai atkuria tik 20-30% kramtymo funkcijos.

Išimami biugeliniai protezai

Biugeliniai protezai – tai iš dalies išimamų protezų rūšis.

Šiei protezai naudojami kai nėra pavienių dantų, nėra atraminių dantų ir negalima naudoti tiltinio protezo.

Pagrindinė biugelinių protezų dalis yra metalinis lietas lankas, einantis per gomurio skliautą (jei protezas dedamas ant viršutinio žandikaulio) arba po liežuviu (jei protezas dedamas ant apatinio žandikaulio).

Biugeliniai protezai tvirtinami prie dantų lietais kabliukais (apkabėlėmis), o plastikinių protezų kabliukai yra gaminami iš vielos.

Biugeliniai protezai, palyginti su plastikiniais protezais, yra kompaktiškesni, ilgaamžiškesni ir tvirtesni.

Šiais protezais kramtymo funkcija atkuriama 70%.

Registruotis vizitui