Ortodontija

Ortodontija – tai gydymas, kurio metu ortodontiniais aparatais koreguojant dantų padėtį sukuriamas taisyklingas sąkandis. Šio gydymo rezultatas – graži ir lygi šypsena, lengvesnė dantų priežiūra, sveiki dantys ir dantenos.

Pirmasis apsilankymas pas ortodontą rekomenduojamas 7 metų vaikams. Šio apsilankymo metu įvertinamas ortodontinio gydymo poreikis, nors pats gydymas dažniausiai pradedamas kur kas vėliau.

Ankstyvas ortodontinių problemų diagnozavimas ir gydymas padeda išvengti sudėtingesnių problemų atsiradimo. Ankstyvas gydymas dažniausiai yra trumpesnis ir lengvesnis.

Geriausias laikas ortodontiniam gydymui – paauglystė (10-16m), nes paaugliai dar auga ir šiuo laikotarpiu galima pasiekti geriausių rezultatų. Tikslus gydymo pradžios laikas parenkamas individualiai pagal ortodontinę problemą.

Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė 1,5 – 2 metai, tačiau ji tiesiogiai priklauso nuo individualaus paciento atvejo sudėtingumo, pasirinktos gydymo metodikos.

Pasibaigus ortodontiniam gydymui, gaminamos užlaikančios plokštelės ar kiti ortodontiniai aparatai, kuriuos reikia užsidėti nakčiai gydytojo nurodytą laikotarpį.

Suaugę žmonės taip pat gali gydytis ortodontiškai, tačiau gali skirtis gydymo taktika, priemonės bei trukmė.

Breketai– ortodontiniai aparatai, klijuojami prie danties paviršiaus ir sujungiami metaline viela, skirti įvairioms sąkandžio anomalijoms gydyti.

Breketų rūšys:

 1. Metaliniai breketai – skirstomi į paprastuosius ir beligatūrinius („Damon 2,“ „Smart clip“ sistemos).

Beligatūriniai breketai nuo standartinių skiriasi tuo, kad yra mažesni, gydymas jais trunka trumpiau, o pas ortodontą lankytis reikia rečiau negu gydant kitomis sistemomis (kas 1,5 – 2 mėnesius), jais dantys veikiami mažesne jėga, rečiau reikia lankytis pas gydytoją-ortodontą palaikomajam gydymui, taip pat rečiau reikia šalinti dantis tam, kad būtų ištiesintas dantų lankas.

 1. Keramikiniai breketai – vis labiau populiarėja dėl estetinio patogumo. Šie breketai mažiau matomi, bet gydymas šia sistema trunka keliais mėnesiais ilgiau, o nulūžusį arba įskilusį breketą reikia pakeisti nauju.

3. Safyriniai – skaidrūs dantų breketai (Inspire- Ice), kurie atspindi natūralią dantų spalvą, todėl yra praktiškai nepastebimi.

blank

Nuimami ortodontiniai aparatai :

 • dažniausiai naudojamos ortodontinės plokštelės,
 • juos pacientas pats gali išsiimti ir patogiai išvalyti,
 • gydomi lengvesni atvejai ,
 • šis gydymas dažniausiai taikomas vaikų amžiuje.

blank

Tiesinkite dantis nematomai!​ Tai nauja, pažangiausias technologijas pritaikiusi, patogi dantų padėties koregavimo sistema. Ši sistema jau eilę metų naudojama daugelyje pasaulio šaliu – Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje ir daugelyje kitų Europos šalių, bei Amerikoje, o dabar ir Lietuvoje – “Odontikoje”.

Šios sistemos populiarumas kas dieną vis didėja. Viskas ką jūs turite daryti, tai nešioti plonytę, permatomą dantis tiesinančią kapą, kurią kas 2 savaites keisite vis nauja. Šios technologijos dėka dantys bus švelniai stumiami į taisyklingos padėties vietą.

Niekas net nepastebės, kad jus kažką nešiojate, pvz. breketus ar plokštelę!

Galimi gydymo skaidriosiomis kapomis atvejai:blank

 • dantų susigrūdimas
 • tarpai tarp dantų
 • gilus sukandimas, didelis priekinių viršutinių dantų perdengimas apatinių atžvilgiu
 • tiesus sukandimas, per didelis apatinis žandikaulis
 • kryžminis sąkandis
 • nesutampanti dantų lankų centro linija

Gydymo eiga ir kainos:

Pirmoji, apžvalginė konsultacija mūsų klinikoje yra nemokama!Norėdami užsiregistruoti skambinkite (8 45) 50 80 64 , 8687-10899

Jeigu nusprendžiate gydytis, nuimami jūsų žandikaulių atspaudai, jie siunčiami į Didžiąją Britaniją, kur, kompiuterio pagalba skaitmeniniu būdu yra sumodeliuojamas jūsų idealus sąkandis ir tiksliai nustatoma kiek kapų jums reikės nešioti.

Šis kompiuterinis ištyrimas ir tikslios kainos bei kapų skaičiaus nustatymas kainuoja 150Eur .

Paprastai kas 2 savaites kapa yra keičiama į naują, kiekviena iš jų šiek tiek pasuka reikiamus dantis idealios pozicijos link. Pakrypusius dantukus kiekviena kapa veikia tik tam tikra leistino dydžio jėga, kad nebūtų sukeliama dantų šaknų rezorbcija (tirpimas). Kuo sunkesnis atvejis, tuo daugiau kapų reikės nešioti.

Kas 4 mėnesiai vėl lauksime jūsų pas mus, kiekvieno vizito metu bus perimami atspaudai ir išsiunčiami naujo kapų rinkinio gamybai. Po poros savaičių atiduodamas naujas kapų rinkinys. Kiek tokių vizitų ir kapų rinkinių reikės, vėl gi priklauso nuo atvejo sunkumo.

Vieno kapų rinkinio kaina (4-iems mėnesiams nešiojimo, sudaro 16 kapų, po 8 viršutiniam ir apatiniam žandikauliui) yra apie 820 Eur .

Yra galimybė tiesinti dantis ir tik viename žandikaulyje, tuomet kaina bus perpus mažesnė – 1500 Eur.

1 rinkinys – 1000Eur

2 rinkiniai – 2000 Eur

3 rinkiniai – 3000 Eur

Mokėjimas atliekamas dalimis, atsiimant naują kapų rinkinį.

Lengviems atvejams reikalingi 1-2 tokie rinkiniai

Vidutiniams – 2-3

Sunkiems – 3-4.

Dabar galite rinktis už gydymą mokėti išsimokėtinai. Smulkesnę informaciją suteiksime mūsų klinikoje.

Per parą kapą reikia išnešioti bent 20 valandų. Ją išsiimti reikia valgant, valant dantis ar esant svarbiam susitikimui ar progai jei norite visai jos nedėvėti.

Kuo svarbus ortodontinis gydymas? Kam man jo reikia?Niekada nenuvertinkite gražios šypsenos galios. Puiki šypsena yra ne tik grožio etalonas, bet ir parodo žmogaus sveikatą.

 • Dantys, kurie yra taisyklingai išsidėstę dantų lanke yra lengviau išvalomi, ko pasekoje jūsų burnos higiena yra geresnė ir lengvesnė.
 • Pagerėja kramtymo efektyvumas, kas leidžia išvengti virškinamojo trakto ligų.
 • Taisyklingas sąkandis sumažina perdėto streso, galvos skausmų pavojų.

blank

Socialiniu aspektu graži šypsena taip pat yra labai svarbi. Visi mes mėgstame žmones gražiomis šypsenomis. Šypsena su taisyklingai išsidėsčiusiais dantimis suteikia: Pasitikėjimo– pokalbiuose dėl darbo, kalbant prieš auditoriją ar asmeniniuose santykiuose su artimaisiais.blank

Aiški kalba– tiesūs dantys gali pakeisti jūsų įproti švepluoti.

Ši sistema yra bevielė, nereikalingas metalo klijavimas prie dantų (kas, esant blogai higienai, gali sukelti ėduoni). Kapos yra nematomos, lengvai nuimamos, dėl ko pacientai gali patogiai valgyti,

efektyviai išvalyti dantis, ar dalyvauti svarbiuose susitikimuose bei renginiuose be jokių nepatogumų. Tai yra pats patogiausias ortodontinis gydymas , tobula burnos higienos priežiūra ,valgymo metu galima jas nusiimti , patogu valgyti , niekas jų nemato , todėl tinka nešioti įvairių specialybių bei ypatingų gyvenimo būdų žmonėms

Atvejų pavyzdžiai

Diastema

Po                                  Prieš

blank

Lengvas susigrūdimas

Po                                  Prieš

blank

SVARBU ŽINOTI: RVL odontologijos klinikoje taikomi įvairūs specialūs pasiūlymai bei nuolaidų sistemos, ko pasekoje faktinės kainos gali neatitikti skelbiamų kainoraštyje. Norėdami sužinoti tikslią šios dienos paslaugų kainą, kviečiame susisiekti telefonu.

Panevėžio filialas +370 687 10899 Vilniaus Zujūnų filialas +370 526 60966