Odontologijos implantologijos klinikoje atliekama profesionali dantų chirurgija, atraumatinis dantų ir cistų šalinimas. Procedūros metu dantys šalinami taip, kad aplink juos esantys audiniai ir kaulas nebūtų pažeisti. Šalinimas atliekamas vietinėje nejautroje, dažnai dantis padalinamas į kelias dalis ir pašalinamas smulkiais intrumentais, taip apsaugant aplinkinius audinius. Itin dažnai žaizda susiūvama. Pašalinus dantį sumažėja pooperacinis diskomfortas ir komplikacijų tikimybė.

Retinuoti dantys – tai dėl įvairių priežasčių negalintys išdygti dantys. Dažniausiai retinuoti dantys būna protiniai dantys, viršutiniai iltiniai, apatiniai prieškrūminiai ir virškomplektiniai (papildomai susiformavę) dantys. Retinuoti dantys šalininami dažniausiai operaciniu būdu dėl netaisyklingos jų padėties ar lenktų šaknų. Operacija atliekama vietinėje nejautroje. Pašalinto danties vieta dažniausiai daktaras užsiūna.

Atliekamos chirurginės procedūros

 • Dantų ar šaknų rovimas;
 • Atraumatinis dantų ir cistų šalinimas
 • Alveolito gydymas;
 • Neišdygusio danties (protinio) operacinis rovimas;
 • Žandikaulio kaulo atstatymo operacija;
 • Viršutinio žandikaulio sinuso dugno pakėlimas; 
 • Danties šaknies viršūnės rezekcijos (amputacijos ar hemisekcijos) operacija;
 • Lūpos ar liežuvio pasaitėlio plastika;
 • Danties klinikinio vainiko prailginimas;
 • Žandikaulio cistų operacijos;
 • Paprastas nuolatinio danties šalinimas.

Pooperaciniu laikotarpiu būtina laikytis gydytojo nurodymų, vartoti paskirtus medikamentus. Ultragarsiniu chirurginiu prietaisu atliekami pjūviai. Saugesnis būdas chirurgijoje.

Pašalinti dantuką gali tekti dėl įvairių priežasčių – didelių karieso pažeidimų, skilimų ir lūžių, netaisyklingo sąkandžio, aplinkinių audinių ligų arba dėl to, kad dantis neišdygęs ir gali sukelti komplikacijų. Visos dantų šalinimo procedūros, tiek paprastos, tiek sudėtingos, atliekamos vietiškai nuskausminus.

Mūsų klinikoje profesionalaus burnos chirurgo rankose tai nesudėtinga procedūra. Dantis pašalinamas naudojant specialius instrumentus, nepažeidžiant nei aplink esančio kaulo, nei dantenų. Išdygusius protinius dantis pašalinti dažniausiai reikia profilaktiniais tikslais. Tai yra patys paskutiniai dantys eilėje, juos sunku pasiekti ir išvalyti, ant jų kaupiasi apnašos, galinčios sukelti kariesą, kuris ilgainiui gali pažeisti ir gretimus dantis. Aplinkiniuose audiniuose gali vystytis uždegimas, atsirasti skausmas. Be to, protiniai dantys dažnai net nedalyvauja kramtant ir funkciškai yra beverčiai. Dėl šių priežasčių patariama protinius dantis šalinti.

Kaulo regeneracijos procedūra taikoma esant nedideliems kaulo defektams, kai reikia užpildyti kaulą, netekto danties vietoje norint įsriegti implantą. Dantenose padaromas pjūvis, probleminė vieta užpildoma medžiaga, vadinama kaulo pakaitalu, uždengiama specialia savaime ištirpstančia membrana, o dantenos vėl užsiuvamos. Po kurio laiko kaulo pakaitalas sutvirtėja ir lieka tarsi nuosavas kaulas. Ši procedūra gali būti atliekama tiek prieš implantaciją, tiek jos metu, individualią situaciją turi įvertinti odontologas chirurgas. Šias procedūras atlieka veido ir žandikaulio chirurgas docentas Algirdas Lukošiūnas. Daktaro profesionalumas ir ilga patirtis garantas pacientui.

Registruotis vizitui