Dantų protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės formos, spalvos atkūrimas. Dažnai dantis dėl įvairių priežaščių sugenda. Protezavimas visuomet atliekamas ir po danties endodontinio gydymo. Dantų protezas gali būti išimamas arba fiksuotas.

Plokštelė, lanko atraminis protezas – tai yra išimami protezai.

Įvairių konstrukcijų vainikėliai ir tiltiniai protezai, kurie burnoje fiksuojami įvairių protezavimo sistemų pagalba – tai yra fiksuoti protezai, dar gali būti ir protezai ant implantų.

Porcelianinės laminatinės ir įvairūs vainikėliai

Porcelianinės laminatės yra labai plonos, 0,3 – 0,6 mm storio iš porceliano plokštelės, kuriomis dengiami gali būti priekiniai dantys.

Žmonėms, kurie siekia ypatingo estetinio rezultato, specialistai rekomenduoja porceliano restauracijas, nors jos yra brangesnės už metalo keraminius vainikėlius. Priekiniams dantims nerekomenduojama darytis matalo keramikinių dantų. Porcelianas išsiskiria itin dideliu patvarumu, estetiškumu, skaidrumu ir atrodo gana natūraliai. Investuojate į grožį ir ilgaamžiškumą. Šis būdas puikiai išsaugo danties audinius. Porceliano laminatės gaminamos individualiai kiekvienam pacientui laboratorijoje, jų beveik neįmanoma atskirti nuo natūralių dantų. Atrodo labai natūraliai, jos yra atsparios kavai, arbatai ar rūkalų poveikiui.

Atsparesnės nei plombos (estetinis plombavimas);
Išlieka spalva ir blizgesys;
Išnešiojamos 10 – 12 metų
Dantenų audiniai puikiai priima porcelianą, nekaupia bakterijų, neatsiranda dantenų uždegimas, priešingai nei plombos;
Nesukelia alergijos;
Iš labai tamsios spalvos dantų galima paversti juos ypač baltais;
Estetinis plombavimas ne visada daro tokius stebuklus kaip laminatės.

Metalo keramikiniai dantukai

Dantų spalvos keramika (porcelianu) padengtas metalinis karkasas. Vainikėlio spalva nustatoma kiekvienam individualiai, pagal nuosavų dantų spalvą pacientui pageidaujant. Specialistai visi turi keramikos spalvų raktu. Prieš tai dantis yra šlifuojamas, kad gauti tam tikra formą reikalingą protezavimui. Danties šlifavimas nėra sudėtinga ar skausminga procedūra, dažnai pacientas jaučia tik nedidelę grąžto vibraciją, galimas nuskausminimas.

Cirkonio oksido keramikiniai vainikėliai

Labai tvirtos patikimos bemetalės keramikos restauracijos. Tamsu metalinį karkasą keičia cirkonio oksido tvirtas baltas karkasas.Tokiu būdu užtikrinama gera estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Gaminama tiek šoninių tiek priekinių dantų atstatymui.
Esant silpnesniems atraminiams dantims tenka protezuoti išimamomis dantų protezų konstrukcijomis. Aišku visuomet išlieka implantų alternatyva. Trūkstant daugelio dantų, esant galinių dantų netekimui ar netgi nesant iš viso dantų burnoje jų pagalba gali būti padaromi neišimami dantų protezai pagalba implantų.

Elastinės plokštelės visada geriau nei kietos

Jos yra labai lanksčios, nelūžinėjančios ir beveik nepastebimos dantų plokštelės, nes turi tokius pat elastinius kabliukus. Gaminamos minkštu elastingu pagrindu. Jos ne tik estetiškiau atrodo, bet ir yra patogesnės. Plokštelių laikomumas yra užtikrinamas elastiniais nematomais kabliukais. Kabliukai gali būti dantenų spalvos, tai yra ne tokie pastebimi.

Elastinių dantų plokštelių gamybai yra naudojama Valuplast, Detex technologijos.

Šioje technologijose naudojami spalvų pigmentai savo sudėtyje neturi kadmio (minkšto ir tąsaus sunkiojo metalo), kitų metalo oksidų, todėl nesukelia alerginių reakcijų ir nepalieka nemalonaus metalo skonio burnoje. Jie patogūs ir tvirtesni.

Iš dalies išimami protezai:

Išdalies išimami plastikiniai protezai, naudojami, kai nėra pavienių dantų arba kelių dantų iš eilės ir defekto negalima pašalinti tiltinėms konstrukcijomis. Jie gaminami iš plastmasės, jie yra su metaliniais kabliukais. Pats protezas yra lengvas.

Šiuo metu iš dalies išimami plastmasiniai protezai laikomi laikina konstrukcija, kadangi jų naudojimo laikas yra trumpas.

Jie nėra patogūs. Manoma, kad plastikiniai protezai atkuria tik 20-30% kramtymo funkcijos.

Ypatumai:

 • Iš dalies išimami protezai yra ganėtinai lengvi.
 • Palyginti pigūs.
 • Greitai pagaminami.
 • Gali būti naudojami pacientams, kurių parodontas labai pažeistas.

Išimami biugeliniai protezai

Biugeliniai protezai – tai iš dalies išimamų protezų rūšis.
Biugeliniai protezai naudojami kai nėra pavienių dantų arba kelių dantų iš eilės.
Biugeliniai protezai naudojami, kai nėra daug dantų, yra didelis tarpas ir negalima naudoti tiltinio protezo.
Dažniausiai biugeliniai protezai naudojami, kai nėra galinių atraminių dantų.

Pagrindinė lanko atraminių arba biugelinių protezų dalis yra metalinis lietas lankas, einantis per gomurio skliautą (jei protezas dedamas ant viršutinio žandikaulio) arba po liežuviu (jei protezas dedamas ant apatinio žandikaulio).

Metalinis lankas jungia du pamatus su dirbtiniais dantimis, esančiais defektų vietose. Pamatas yra išimamo protezo dalis, prie kurios tvirtinami dirbtiniai dantys ir atraminio protezo atsišakojančios metalinės detalės. Pamatas tvirtinamas prie atraminių dantų jungiamosiomis detalėmis kabliukais (apkabėlėmis) arba užraktais ir remiasi į alveoles. Biugelinių protezų pamatas yra plastmasinis, su metaliniu tinkleliu. Biugeliniai protezai, palyginti su plastikiniais protezais, yra kompaktiškesni, ilgaamžiškesni ir tvirtesni.

Kramtymo funkcija atkuriama 70%.

Biugeliniai protezai tvirtinami prie dantų lietais kabliukais (apkabėlėmis), o plastikinių protezų kabliukai yra gaminami iš vielos.

SVARBU ŽINOTI: RVL odontologijos klinikoje taikomi įvairūs specialūs pasiūlymai bei nuolaidų sistemos, ko pasekoje faktinės kainos gali neatitikti skelbiamų kainoraštyje. Norėdami sužinoti tikslią šios dienos paslaugų kainą, kviečiame susisiekti telefonu.

Panevėžio filialas +370 687 10899 Vilniaus Zujūnų filialas +370 526 60966

 1. 2020 1 birželio

  Sveiki , kiek kainuoja viršutinės dantų plokstelės kaina

  • 2020 1 birželio

   Sveiki! 180eur. Dėl daugiau informacijos ar registracijai galite susisiekti numeriu 868710899.

 2. 2020 2 birželio

  Sveiki. Kiek kainuotu priekinio danties laminate?

  • 2020 2 birželio

   Sveiki! Kainuotų 300eur, susisiekti galite numeriu 868710899.

 3. 2020 9 birželio

  Sveikinoriu paklausti kiek kainuotu ne pilnosdvi dantu ploksteles virsutinui ir apatiniu dantu ,nes priekinius kelis turiu , virsuja du , apacioje7 nuosavus ,

 4. 2020 10 birželio

  Sveiki, norėčiau pakeisti dantų protezo tiltą. Buvo metalo keramikos tiltelis. Statytas prieš 20m.Kaina kokia būtų. Aciū!

 5. 2020 12 birželio

  Laba diena,
  Visai neturiu dantų, o mano biudžetas labai senjoriškas. Ką galėtumėte patarti, kad ne tik šypsena, bet ir kramtymas pagerintų gyvenimo kokybę. Gal yra kokios nors plokštelės, kurios man padėtų?
  Dėkoju.

  • 2020 15 birželio

   Sveiki! Kviečiame atvykti konsultacijai, kurios metu galėsime įvertinti Jūsų situaciją ir sudaryti tinkamiausią bei prieinamiausią gydymo būdą.

 6. 2021 14 vasario

  Sveiki preki virsui nera gal 7 dantu kek kainotu ju istatimas ar protezas virsutiniu dantu

 7. 2021 17 vasario

  Sveiki. Kiek kainuotų išimamas apatinis dantų protezas? Kruminiu dantų neturiu.

  • 2021 1 kovo

   Sveiki! Išimamų protezų kaina 240eur.

 8. 2021 25 vasario

  Kokia butu kaina vieno danties protezavimo?

  • 2021 1 kovo

   Sveiki! Protezavimas metalo keramika 180eur, cirkoniu 300eur už dantuką. Galbūt norėtumėte atvykti konsultacijai?

 9. 2021 1 kovo

  Sveiki.kiek kainuotu pilna elastine plokstele.aciu

  • 2021 13 kovo

   Sveiki! Vieno žandikaulio plokštelės kaina 240eur.

 10. 2021 10 balandžio

  Sveiki. Kiek kainuotu visos burnos protezavimas su isimamais protezais. Arba kiek reiktu implantu bei ju kaina kad sudet neisimamus protezus? Aciu

 11. 2021 30 gegužės

  Laba diena,norėčiau sužinoti kiek kainuotų susitvarkyti viršutinį žandikaulį su implantais,like tik du dantys šonuose ant kurių laikosi plokštele,bet vienas jau skaudamas,kitas detas metaliukas,kad laikytūsi.

Parašykite atsiliepimą arba užduokite klausimą:

*

Jūsų elektroninis paštas ir telefono numeris nebus viešai rodomas